aşk

  • /
  • 6

"belki her zaman iyi biri olamadım ya da doğru olanı yapamadım ama ben var ya kendimle gurur duyuyorum düştüğüm onca durumdan daha sağlam ve erdemli kalkmayı başardığım için. hatalarım için üzgünüm ama gerçekten düzelmeye ve düzeltmeye çabalayan yanıma teşekkür ediyorum.”

bir kişiye zorla sev beni diyemezsin, sevdiremezsin kendini o şekilde. bana güvenmelisin de diyemezsin.. o içinde bunu hissetmiyorsa eğer geriye sana sadece sen bilirsin demek kalır.

insanlar sana kapıyı gösteriyor, sen gidip hâlâ pencerelerine çiçekler koyuyorsun.

"sonra yavaş yavaş mantığım değişti. hatta dünyaya bakışım, eşyayı görüşüm, insanları anlayışım değişti. vâkıa bunlar bir günde olmadı. hatta çok güçlükle ve adım adım oldu. hatta çok defa bana rağmen oldu. fakat oldu."

“hepimiz suyun altındayız. aşık olduğumuz anlarda, güldüğümüz ya da bir sanat eserine baktığımız anlarda suyun üstüne çıkıp ciğerlerimizi hava ile dolduruyoruz. sonra tekrar suyun altına giriyoruz. her an boğuluyoruz ama ölmüyoruz.”

iyi ya da kötü yok, hatta suçlu ve suçsuz birilerini de aramıyorum. sadece bazı zamanlar, bazı noktalar var. atılması gereken adımlar, yanında olunması gereken anlar, söylenmesi beklenen kelimeler var. bir de bunların hiçbirini yapmayan, sonrasında karşılık bekleyen insanlar var.

kimse senin nelerle başa çıkmaya çalıştığını, neleri yendiği, yenemediğini, kimlerin yanında olmak istediğini, nelerin ağrıttığını başını, neler hissettiğini, neleri hissetmekten korktuğunu, içini, senden daha iyi bilemez. o yüzden dik yürü hep, kendine, sadece kendin lazımsın.

doğru insan, merhamet ve sevgiyle büyüdüğü için kendini belli ediyor. kestirip atmıyor, gönlünü hoş ediyor, vazgeçip başkasına gitmeyi değil onarmayı tercih ediyor, güzel bakıyor, sevip sahip çıkıyor evin oluyor. mesafe olsa bile anlıyorsun. zaten insan evini uzaktan bile tanır.

bazen insan öyle özlenir ki. özlenen bile yokluğundan utanır.

öyle büyümüş ki içimizdeki yalnızlık, sevilmeyi beklerken, beklemeyi sevmişiz. beklerken de yavaş yavaş ölmeyi seçmişiz.
  • /
  • 6