memleket milliyetçiliği gibi olmasın ama severim güzel şehrimi

teknofest 2020'nin yapılacağı ve arkadaşımın askerliğini yaptığı yer. bakalım iptal olmazsa şu hastalık yüzünden, uğrayacağım gibi duruyor

bekleriz kardeşim hatta müsait olursak çay kahve içeriz tanışırız

bu vatan için verdiğimiz kurtuluş savaşında düzenli ordumuz doğu ve batı cephelerinde canla başla mücadele ederken güneyde kendi kendini savunmak durumunda kalan, erkeğiyle kadınıyla çocuğuyla yaşlısıyla topyekün fransızlara direnmiş, şehit kamili ile şahin beyi ile karayılanıyla 6317 şehidiyle vatanını savunan, bizzat atatürk tarafından gazilik ünvanını alan, arkeolojik ve tarihi yapısı bilinmeye değer, gastronomi dalında dünya devlerinden biri olan, bakır işçiliği gibi kutnu sanatı gibi para kasası işçiliği gibi kendine özgü ve birinci sınıf işlere imza atmış, sanayisi ile ülke bazında ilk beş il içinde yer alan, 2 milyon insanın yaşadığı memleketimdir.

gerek doğu göçleri gerekse suriye göçleri ile maalesef eski ihtişamından uzak, son yirmi yılda savaşın bile buradan kaçıramayacağı insanımı bu göçler ve yozlaşmışlık buralardan kaçırmaya başlattığından beri her düşündüğümde içimi sızlatan memleketimdir.

kilis'te askerlik yaparken çarşı izninde gittiğim güzel şehir. insanları milliyetçi olduğundan dolayı askere karşı çok iyiler, çok yardımlarını gördüm.