kadın ve erkek eşitse neden erkek nafaka verir ?

arkadaşlar cidden merak ettiğim bir konudur kadın ve erkek ikiside aynı işi yapabilir sosyal olarakda eşitler diyorlar fakat biz nafaka veriyoruz.
neden ?

1980 lerde çıkan bir yasadır, o zamanın zihniyetinde gayet mantıklıdır çünkü dul kadınların hayatı neredeyse biter, farklı gözle bakılırdı. ama şuan düzenlenmesi gereken bir kanun ve çocuk olmadığı sürece saçma olan bir zorunluluktur. bir babalık vasfı olarak görür çocuk için verirdim ama aksi durumda kadını aşağılamaktan başka bir şey değil. hoş, bazı kadınlar da aciz gibi çocuğu olmadığı halde sırf kendisi için alıyor ona hiç bir şey diyemiyorum.

saçma bi yasa bence hemen değiştirilmesi lazım

kadınlarla erkekler eşit değildir erkekler üstündür, erkeklerin düşünceyle kaldırma özelliği var amkoyim.

erkek ve kadın hukuki olarak eşittir bence yoksa bir erkekteki kas oranı ortalama olarak bir kadında yoktur yani. kadınlar da hep eşitliği savunuyor abi kadın ve erkeğin eşit olmaması kadının iyiliği için bir kadın neden gidip inşaat işçisi olsun veya neden minibüste kadınlara yer verilmesin bunu mu istiyorsunuz bayanlar? kadın ve erkek fiziksel olarak eşit değildir. tabi birçok yönden değerlendirebiliriz mesela bir erkek de bir kadın kadar ince düşünemez, bir kadın gibi hassas olamaz falan filan tabi bunları hep genelleme olarak söylüyorum yoksa bir erkeği tek yumrukla bayıltacak kadınlar da var, kadınlardan daha narin erkekler de iyi günler (şahsi fikir içerir)

kısacası erkek kadını bir defa kadın erkeği yıllarca eski çalışma

ben acun muyum nerden biliyim *mk ?

ölene kadar merak edeceğimiz fakat cevabını alamayacağımız bir soru