siyasi bir karaktere tapmak

düşman başına...

çağımız vebalarından sadece biri. her hangi bir partiden ya da ideolojiden birini ne yaparsa yapsın takım tutar gibi desteklemek kadar akıl dışı bir iş yoktur.

bunun bir çok sebebi var tabii ki. rant, çıkar, ego tatmini vs. ama bence en büyük neden toplumun hala saltanat ile yönetilmeye bir özlem duymasıdır. ne laikliği ne cumhuriyeti ne demokrasiyi ne de adaleti maalesef hala kavram olarak oturtamadık. oysaki bu kavramlar insandan insana, vicdandan vicdana göre şekil alan kavramlar değillerdir.

olabildiğince net olan şeyleri orasından burasından çekiştirip kendi çıkarlarımıza uydurmaya çabalamaktan vazgeçmedikçe ben insanımızın uslanacağını düşünmüyorum.

bırakın artık şu insanları...

her insanın doğrularının ve yanlışlarının olabileceğini görün artık...

bu kadar mı zor objektiflik? bu kadar mı zor tarafsızlık?

herkes işini düzgün yapsa diye lafa girip işini düzgün yapmayanların fanatikliğini yapmak sizi sadece laf ebesi yapar.

siyahi bir karaktere tapmak olarak okudum.blacklivesmatter

popüler kültür . com

@2 rihanna der susarım. sen de karıştırma şimdi blacklivesmatter falan sözlük olarak başımızda bi trump belası eksik zaten onu da sen çağırma.

herşeyin fanatiği kötü ya sağcı solcu bilmem alevi sünni bjkli gsli herşeyin de gerçekten fanatikliği çok kötü. ya bi şey kötüyse kötü demeyi bilin ya diyin ki tamam ben bunu seviyorum ama bunu bunu da kötü sadece sevmediğiniz insanları, fikirleri, partileri...vs kötülemekten vazgeçin