jacklero

birinci nesil Yazar

aop: 713 - messiah sıradan

tüm: 487 bugün: 0 bu hafta: 0 bu ay: 0 son entry: 21.07.2020 21:49

  • /
  • 49

youtube, twitter, netflix kapatılırsa

buradan sövsem admin beni ifşalar mı acaba

basın açıklaması

yetki istemeyen, sözlüğe bir şeyler katmaya çalışan birinci nesil yazarım. aog olayına karşı bir başka isim bulup o isimle domain alarak çözebilirsiniz aslında? ya da ben mi basit düşünüyorum? bi ara hemen hemen her gün girip bir şeyler yazmaya çalışıyodum fakat sol framede hep aynı kişilerin başlıklarını görünce benimde hevesim kaçtı malesef.

aog hikaye yazıyor

kapıyı açtığımda kıvırcık sarı saçlı, yeşil gözlü güzel bir kız bana gülümseyip "merhaba" dedi.

iphone kulaklığının takılı kalması

bende olan sorundur, bunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. kulaklığı tamamen nasıl iptal edeceğim hakkında bilgisi olan arkadaş bilgilendirirse sevinirim.

türk dizileri

boynuna fular dolayıp, ağzına pipo alınca kendini entelektüel sanan cihangir bebelerinin, starbucksta oturup ipad'lerine zengin erkek, fakir kız aşkını anlatan dizi senaryosu karalamasından dolayı çoğunluğu bok olan dizilerdir.

edit: aşağıda yazdığım aklıma gelen diziler hariç,
kurtlar vadisi ilk 97 bölüm
ezel
kuzey güney
behzat ç
leyla ile mecnun
avrupa yakası
kardeş payı

gece yoklaması bilmem kaç

kaçırdık sabah oldu... bidahakine artık

kimse yok mu?

size nasıl yardımcı olabilirim

sis atma oç

black jack

ssd

(bkz:solid state drive)'ın kısaltması olan veri depolama şeysi. bilgisayarınızın power düğmesine bastıktan sonra 3 saniye içinde açılmasını sağlayabilir
  • /
  • 49
  • /
  • 19

iphone kulaklığının takılı kalması


türk dizileri


sis atma oç


black jack


ssd


ilginç takıntılar


olağan şüpheliler


keyser söze


tyler durden


tommy shelby


  • /
  • 19

basın açıklaması

bu basın açıklamasını "noldu ya, ne oldu sözlüğe ağbi? eheheh reklam yapcaktınız?" diyen hödük oğlu hödükler için elzem gördüğüm için yapıyorum. sözlük istikrarlı bir başlangıç yaptı. tıpkı diğer projelerimiz gibi. reklam veremez miydik? yine verirdik. sözlüğü büyütemez miydik? yine büyütürdük. peki neden yapmadık?

çünkü birincisi aog, sözlüğün büyümesi halinde üzerine çökeceğini bizzat açıkladı.
ikincisi -ve bence en önemlisi- değerlenirse yazarımcılık avelliği yüzünden kayıt olan yüzlerce insandan sadece 5-10 tanesinin aktif olması. onlar da zaten yetki verilenler genelde.

e be amına koyayım. bu sözlük evet reklamla onla bunla zaten bir yerlere gelirdi de. aog mevzusunu da bir kenara bırakıyorum, değerlenseydi dahi hesap açıp "ehiiğeeheheh birinci nesilim" diye gezecek cingözlere biz müsaade eder miydik? yani şunu kavrayamayan çok kişi vardı. sözlüğü sözlük yapan yazarlardır. biz sadece potansiyel yazar çekmekle ve sözlüğü çekip çevirmekle mükellef insanlardık. sözlük kültürünü ve jargonunu yazarlar yaratır. yazarlar aktif olarak yaratırlar. yani bu adminlerin inşa ettiği bir kumdan kale değildi ki biz bırakıp gitmiş olalım. bu bizzat yazarların ve adminlerin kolektif şekilde ortaklaşa inşa ettiği bir şey. yazarlar oturup "değerlenirse bakarız;)" kafasında bir şeylerin büyümesini beklerlerse bu sözlüğün jargonunu, kültürünü kim yaratacak arkadaş?

sonra gelmişsiniz reklam da hebele de hübele de. oldu abicim. reklamı biz yapalım. herkes "değerlenirse bakarız;)" diye tek kullanımlık hesaplar açsın. sadece yetki verdiklerimiz aktif olsun. biz de maddi manevi kendimizi tüketmeye devam edelim. ne ala memleket.

ya da isterseniz herkes aktif olsun diye kalkalım tüm üye olanlara yetki verelim. nasıl fikir?

arkadaşlar dediğim gibi. farketmeniz gerek. sizden sözlüğün adminleri olarak maddi destek ya da benzeri şeyler talep etmedik zaten. sözlük yazarının üzerine düşen aktif şekilde yazarlık yapmak ve sözlük jargonunu korumaktır. yazarların -cidden emektar olan bir kısmını dışarıda bırakmak kaydıyla- çoğu bunu yapmadılar. yapanlar var mıydı? elbette. haklarını yiyemem gerçekten de vardı. ama büyük çoğunluk da şu yukarıda anlattığım kafadaydı. velhasıl "nöoldu sözlüğe amdinler:d" gibi sorular soracaklar için burada güzel bir amme hizmeti yaratıyorum. esen kalın.

ilginç takıntılar

sözlükte imla kuralları

@jacklero çok basit bir yöntemi var. cümleni bitirdikten sonra -de -da ekini çıkararak oku. eğer eki çıkararak okuduğunda hala anlamlı bir cümle ise ayırman gerekiyor. eğer eki çıkardığında cümlen anlamsız oluyor ise eki bitişik yazıyorsun.

örnek verecek olursak:
ben de seni seviyorum.
bende üç adet taşak var.

tyler durden

ben şahsen kırmızı ceketi ve gözlüğüyüm.

bakalım kimler bizlerle kalmış kimler gitmiş

yaz geceleri

*en çok değer verdiğin iki dostun ve eşleriniz
*telefonun çekmeyeceği kadar yüksek bir yayla
*bir oyun masası
*sınırsız soğuk bira ve orijinal küba purosu

bedava olan en güzel şeyler

@jacklero tam olarak ücretsiz sayılmaz aslında. akü ücretlidir. ya da şarj dinamosunu aktif tutup aküden olmam diyorsan da yakıt ücretlidir. =))

ha yok ben telefondan dinlerim dersen en karlısı odur ama şarjın bitince telefonu şarja takarsın elektrik ülkemizde ücretlidir. =))

öyle beleşe keyif yok =))

düşüncenin sınırı olmaması

düşüncenin sınırları bilgi dahilindedir. ne kadar bilgi o kadar düşünce ve hayal gücü. ama @jacklero linki yapıştırmış

ilk maaş ile yapılan şeyler

aile üyelerini yemeğe çıkarmak. çok keyif ve huzur verir bana hep. anneciğimin o gözlerindeki ışıltıyı görmek o kadar mutlu ediyor ki beni...

telaffuzu keyif veren kelimeler

(bkz: manipüle)
(bkz: propaganda )
ruhumu teslim ediyorum bu kelimeler ağzımdan çıkarken. o kadar zevk alıyorum...

Toplam entry sayısı: 487

milli olmak

anadoluda eşekle, metropolde geneleve gidilerek yaşanan ilk seks tecrübesidir.

tamam hepiniz manitanızla yaptınız da bu eşek sikenler kim

sözlük adına her konuda çalışmaya hazırım

mod arkadaşları motive etmek amaçlı eskort çağırabilirim

tiktok uygulaması

cia tarafından geliştirildiği söylenen, ıq'su belli bir seviye altında olan insanları tespit etmek amacıyla yazılmış bir uygulama olduğu bilgileri sızdırılmıştır.

düşüncenin sınırı olmaması

@xkadarbilinmeyen

https://www.youtube.com/watch?v=OFgNMlzhAvk

5dk'lık videoyu izlemeni tavsiye ederim. bizim düşünce algılarımız bir yere kadar, beynimizin yapısı bir başka boyutu görebilme kabiliyetine sahip değil diye düşünüyorum ben.

camilerde şarkı çalınması

şu konuları aşmamız gerek artık. bunların gündeme gelmesi, tepki gösterilmesi bile yanlış diye düşünüyorum. etik olmayan bir şey sonuçta, cezası da mutlaka vardır, kim yaptıysa tespit edilip cezası verilir.

neden bu kadar konuşuluyor anlamıyorum, o yaptı bu yaptı, bu güldü, bu tepki gösterdi diye. bırakın abi bunlarla siyaset yapmayı artık, havada uçak gördüğünde mızrak atan ilkel kabilelerin yöneticileri bu tarz siyaset yapıyor artık. aptal olmayın düşünün!

kız arkadaşım benden ayrıldı

ablamın deseydin ayrılmazdı

milli olmak

anadoluda eşekle, metropolde geneleve gidilerek yaşanan ilk seks tecrübesidir.

tamam hepiniz manitanızla yaptınız da bu eşek sikenler kim

duran emmi

mustafa kemal atatürk

ömrünü vatanının kurtuluşuna adamış özlem duyduğumuz dahi kişilik.

trap rap midir?

trap traptir rap babandır

ceza

türkiye'nin en iyi rap müzik sanatçısıdır.

gereksiz abartılanlar listesi??

stalklamak

sosyal ağlarda bir insanın naptığını, kimlerle konuştuğunu, kimi beğendiğini, kimi beğenmediğini vs. gibi konuları öğrenmek için yapılan gizli takiptir. genelde kadınların çok yaptığı söylenir, erkek yapıyorsa vurduruyodur, eziktir, bi sikim olmaz.

acı yiyememek

acıyı seviyorum fakat yiyemiyorum, yediğim zaman anında gözlerim yaşarıyor, burnum akmaya başlıyor.

okuduğum bir makalede acı yediği zaman ağzı çabuk yanan, gözleri yaşaran, burnu akan insanlar geçmişte acıyı fazla tecrübe etmediği için bağışıklık kazanamamışlar. bildiğiniz üzere acı bitkilerin kendilerini koruma şeklidir, fakat biz onları yiyoruz.

yani bizim atalarımız öngörülü davranıp hangi bitkinin zehirli, hangisinin zehirli olmadığını anlayabilecek kabiliyetteymiş. acıya dayanıklı bireyler ise tam tersi öngörüsü olmayan kişiler olarak geçiyormuş.

olayı daha basite indirgersek, acıdan etkilenmeyen insanlar genel olarak rahat ve sonunu fazla düşünmeyen insanlar, acıdan etkilenenlerse sürekli sonunu düşünüp öngörüsü yüksek insanlardır.